3 obaly CD pre Richarda Müllera

Pridané: nedeľa, 25. júl 2010 22:03

  V roku 2006 sme sa spolu s Richardom Müllerom prvýkrát pracovne stretli a odvtedy sme začali spájať svoje tvorivé procesy. Postupne sme si vybudovali kreatívne tvorivé zázemie pre spoločné projekty. Som sochárka a režisérka, ale kreatívny proces na vzniku CD obalov pre Richarda je vecou modelovania aj režírovanie. Zakaždým je to dobrodružný proces, v ktorom dostávam absolútnu slobodu.
   Prvý obal bol v roku 2007 obal pre 2DVD a 2CD RICHARD MÜLLER 44 KONCERT. Koncipovala som ho ako štruktúru, záblesky svetla reflektoru či lúč, v ktorom sa ukáže tvár umelca. Na turné boli americkí hudobníci a Richard, všetci sú dynamicky rozfázovaní vo vnútri 2DVD. Princíp 2CD je skôr ako film, séria presne položených obrázkov. Farebná naliehavosť, energia, to sú nosné myšlienky obalu.
   Druhým obalom som dostala v roku 2008 výzvu. Ako spojiť dvoch žijúcich hudobníkov a jedného, ktorý už je v tom umeleckom nebi. Každý t.j. p. Lasica, Richard aj Jaro Filip sú originálne osobnosti. Nakoniec som vytvorila obal založený na detstve, nostalgii a kresbách. Pozháňala som fotografie Jarka, Milanka aj Riška do 18 roku a ku každému textu piesne som nakreslila kresbu. V knihách, článkoch som našla vyjadrenia všetkých troch o piesňach či živote a podľa významu ich priradila k textom piesni.Ku každému výroku som priložila fotku. Takto postupne vznikol obal pre prekrásne CD Müller spieva Lasicu, Lasica spieva Müllera, Lasica a Müller spieva Filipa.
   Posledným obalom je CD Už z tohto roku. O tomto CD som písala v aktualite Krst CD Richarda Müllera UŽ. Je maľovaný a vrstvený. Mám rada autentickosť, preto som jednotlivé vrstvy maľovala na fólie aby som ich sama vrstvila. Mojou víziou bolo docieliť originálne vyznenie textov, ktoré úprimne a pravdivo ukazujú život. Taký obal som túžila vytvoriť tiež. Slovo, obraz a hudba, časti jedného celku, obalu CD UŽ. http://www.muller.sk

Fotogaléria

RSS kanál